Media

Korzyści płynące z włączenie młodego jęczmienia do diety

„Jęczmień jest jedną zielonych traw. Prawdziwe bogactwo jęczmienia znajduje się w pędach i liściach jęczmienia. Młode liście mają ogromną zdolność do wchłaniania substancji odżywczych z gleby. Gdy liście jęczmienia ma około 20-30 centymetrów, zawiera już wszystkie witaminy i minerały oraz białka niezbędne dla utrzymania prawidłowej diety człowieka. Zawiera także sporą dawkę chlorofilu. Substancje te są łatwo przyswajane przez przewód pokarmowy, dając naszemu organizmowi natychmiastowy dostęp do ważnych składników odżywczych .

W zielonych, młodych pędach jęczmienia znajdują się duże ilości witamin i minerałów. Należą do nich: potas, wapń, magnez, żelazo, miedź, fosfor, cynk, mangan, beta -karoten, witaminy B1, B , B6, C oraz kwas foliowy i kwas pantotenowy . Mówi się, że w jęczmieniu jest do 30 razy więcej witaminy B1 i 11 razy więcej wapnia niż w krowim mleku, 6,5 razy więcej karotenu i prawie 5 razy większa zawartości żelaza niż w szpinaku, blisko 7 razy więcej witaminy C niż w pomarańczy , czterokrotnie więcej witaminy B1 niż w mące pszennej i 80 mikrogramów witaminy B12 na 100 g suszonego soku rośliny jęczmienia.

Młody jęczmień (barley grass) ma bardzo wysoką zawartość sodu organicznego, który rozpuszcza wapń osadzający się w stawach. Z jego pomocą można w łatwy sposób uzupełnić ewentualne niedobory sodu organicznego w śluzówce żołądka . Wpływa to pozytywnie na skuteczność procesu trawienia w żołądku.

Enzymy są niezbędnymi regulatorami pracy organizmu. Bez nich nasze komórki nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Uważa się, że w jęczmieniu występuje do 1000 różnych enzymów. Jęczmień ma jeden z najwyższych poziomów naturalnego enzymu SOD (dysmutazy ponadtlenkowej ), który jest silnym przeciwutleniaczem. Enzym ten chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, toksycznych substancji uważanych za jeden z podstawowych czynników powodujących starzenie.Młody jęczmień zawiera również jeden z najbardziej niezwykłych składników: chlorofil. Chlorofil sprzyja oczyszczaniu jelit z zalegających toksyn. Nie musisz pić soku z zielonych traw aby dostarczyć sobie chlorofilu. Jest obecny na wszystkich, ciemnozielonych warzywach liściastych. Ale pytanie brzmi „ile porcji szpinaku, gorczycy , rzepy i buraków codziennie spożywasz? Sporządzając napój z młodego jęczmienia, taki zielony drink, z powodzeniem i w łatwy sposób dostarczysz sobie wszystkich tych składników, których twój organizm tak bardzo potrzebuje.”
Tak opisuje alety picia soku z jęczmienia jeden z portali www.sklepyzielarskie.com.pl , jednak cała ten pozytywny opis dotyczy EKSTRAKTU z młodego jęczmienia, nie zaś suszonej i mielonej trawy jęczmiennej, dostępnej ogólnie w sklepach zielarskich. Warto zapytać sprzedawcę i sprawdzić skład produktu.

 

Uwaga: Temat zdrowej żywności przyciąga nieuczciwe firmy. Warto poczytać:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/mlody-jeczmien-z-internetu-uwazaj/k7qq7e

UWAGA

 

Czasy Wielkiej Chemii, w których obecnie przyszło nam żyć nie są szczytem marzeń o zdrowiu i dobrym, radosnym życiu. Nawet wszechobecne media dają sygnały, że powrót do natury jest jedyną drogą do równoważonego życia.

filmTVNGwiazdy nie zawsze mają pojęcie o prawdziwym działaniu wyciągu z trawy jęczmiennej. Ale warto, żeby reklamując naturalny produkt pokazywały ten zdrowy ekstrakt z jęczmienia – czyli wyciśnięty, odparowany i sproszkowany, prawdziwy sok. Poniższy film pokazuje nam niestety sproszkowane siano, w jasno zielonym kolorze. Do tego informacja, że sok z jęczmienia dostarcza błonnika (którego ekstrakt z jęczmienia w ogóle nie ma) wskazuje, ze mowa jest o mielonym sianie jęczmiennym, niestrawnym dla ludzkiego żołądka i niszczącym kosmki jelitowe!

W ekstrakcie z młodego jęczmienia, który jest wyciskany z trawy jęczmiennej, odparowywany i suszony nie znajdziemy mikro źdźbeł trawy. Kolor tego ekstraktu jest ciemno zielony, nasycony, szmaragdowy. Nie zawiera błonnika!
Można sok z trawy wyciskać samodzielnie! Ale najpierw trzeba takie zboże wykiełkować, poczekać aż urośnie i w odpowiednim momencie ścinać i wyciskać sok wyciskarką.

JESTEŚ TYM CO JESZ … wszyscy znamy to powiedzenie, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest to co spożywamy i „wkładamy” jako budulec do naszego organizmu. Warto posłuchać jak ważne jest dobre, naturalne żywienie.  Wywiad z Jerzym Ziębą, autorem książki-bestsellera „Ukryte terapie” przybliży nam zjawisko skutecznego leczenia.

ZIELONE TRENDY – najwięcej informacji o prawdziwym soku z trawy jęczmiennej i o algach chlorella pyrenoidosa

Powrót na stronę główną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.