Alergie

Skąd biorą się wszelkie alergie w naszym życiu?

Nie zgadniecie.
Ich początek bierze się w jelitach! Ale nie tylko alergie mają tam swój początek…

„W stanie zdrowia nasze jelito jest selektywnie przepuszczalne. Oznacza to, iż przepuszcza do wnętrza organizmu jedynie odpowiednio rozłożone cząstki pokarmowe, a nie przepuszcza czynników szkodliwych takich jak bakterie czy toksyny. Wiele czynników ma zdolność uszkadzania jelita i zmniejszania jego szczelności.

Z pewnością zaliczyć tu należy stres fizyczny i psychiczny, alkohol i nikotynę, przebyte infekcje bakteryjne czy wirusowe, nadużywanie leków, zwłaszcza antybiotyków, lecz także niesteroidowych leków przeciwzapalnych czy aspiryny.

Destrukcyjnie na barierę jelitową działają także konserwanty i dodatki do żywności. Paradoksalnie, sama alergia wynikająca ze zwiększonej przepuszczalności jelita (tzw. utajona alergia pokarmowa), przyczyniając się do przewlekłego stanu zapalnego, jeszcze nasila opisywaną przesiąkliwość jelitową.”

Dlatego też, alergia zaczyna się w jelitach!  Najprościej rzecz biorąc: powodem wszelkich alergii są niestrawione białka i toksyny, które przedostają się do krwi przez nieszczelne, zniszczone jelita!

„Rosyjski biolog i laureat nagrody Nobla, Ilja Miecznikow, stwierdził kiedyś: „Śmierć zaczyna się w jelicie” – i miał ku temu dobre powody.

Bez wątpienia jednym z kluczy do długiego i zdrowego życia jest zdolność Twego ciała do prawidłowego trawienia

To Twój przewód pokarmowy – żołądek i jelita – wykonuje większość pracy związanej z przemianą tego, co jesz w paliwo i pokarm dla Twojego ciała. Ten wysoce skomplikowany proces jest wspomagany ogromną armią enzymów, kwasów, pożytecznych bakterii i białek. Jeśli cokolwiek pójdzie choć trochę nie tak, lub w jakiś sposób zostanie zaburzona równowaga – to żadne ilości organicznego jedzenia i suplementów nie sprawią, że będziesz zdrowy.

Wszystkie częste choroby naszych czasów – de facto większość z przewlekłych chorób, na które medycyna nie zna odpowiedzi – bóle stawów i mięśni, wszelkie schorzenia skóry, przewlekłe zmęczenie, alergie, problemy ze snem, ogólne zaburzenie działania układu odpornościowego a nawet problemy emocjonalne i psychiczne wszelkiego typu – mają swoje podłoże w zaburzeniach jelitowych. Czytaj dalej…

Alergia u noworodków

Niektóre z nagłówków artykułów mówiących o alergii u dzieci zaczyna się tak:
„Przyczynami kataru u niemowlaka mogą być stany zapalne … Przyczynami alergii u niemowląt są alergeny obecne w jego otoczeniu.”
„Alergie to bardzo częsty problem u małych dzieci i niemowląt. Stwierdza się je u ok. 6 proc. najmłodszych. Główną przyczyną alergii u małych dzieci są alergeny”
i tak dalej…
Ale prawda jest nieco inna…
Przecież te „alergeny” są z nami od tysięcy lat…pyłki roślin, słońce, kurz czy sierść zwierząt. Więc dlaczego właśnie teraz miałyby nas uczulać?

Okazuje się, że główną przyczyną występowania alergii i nietolerancji u noworodków jest dieta ich matek, która obfituje w toksyny i chemikalia (konserwanty i barwniki, antybiotyki w mięsie, chemia w szamponie do włosów, w kremach, w proszkach do prania, w paście do zębów itd itd) To ma ogromny wpływ na występowanie alergii nawet u noworodków! Nie truskawki, ale chemia w nich zawarta (pestycydy itp)

Czy 40 lat temu ktoś słyszał o alergii u dzieci? U noworodków? Zanim nie wpuściliśmy chemii z zachodu nasze dzieci miały się całkiem dobrze.

Jedynym ratunkiem wydaje się być pozbycie się jak największej ilości toksyn i metali ciężkich z organizmu ciężarnej. Zarówno toksyny jak i inne substancje szkodliwe przedostają się do łożyska i bezpośrednio wchłaniane są przez maluszka.
Dziecko rodzi się zatrute chemikaliami wchłanianymi przez mamę. Więc od urodzenia boryka się z alergiami, które współczesna medycyna chce leczyć farmaceutykami, które z kolei pogłębiają daną alergię.

Żeby nie dopuścić do alergii dziecka trzeba wyczyścić swój organizm z toksyn! Im wcześniej tym lepiej, ale w żadnej chwili nie jest za późno. Mleko karmiącej matki także powinno być czyste od chemii.
Żadne chemiczne lekarstwa nie pomogą nam jednak w detoxie. Sięgnijmy po naturę, bo jej mozemy zaufać.

Jednym z rozwiązań jest jedzenie czystych (!!!) alg słodkowodnych. One właśnie są naturalnym pochłaniaczem metali cięzkich i toksyn. Oczyszczają zbiorniki wodne jakim jest także nasze ciało. Przy odpowiedniej ilosci wody są w stanie wyciagnąć z nas kilka kilogramów zanieczyszczeń!

Pozwólmy sobie i naszym dzieciom nie chorować na ALERGIE!

Podsumowując:

– Alergii nie ma – są tylko nieszczelne jelita.
– Przyczyną alergii jest więc choroba jelit i układu pokarmowego
– Oczyszczając organizm z toksyn i metali ciężkich pozwalamy na samoleczenie i powrót do zdrowia
– Odpowiednie odżywianie pomaga nam na zachowanie jelit w dobrym stanie
– Detox algami i odżywienie organizmu żywymi enzymami pozwala całkowicie pozbyć się wszelkich alergii

Jakie więc są nadzieje, że alergię da się wyleczyć?

Ogromne, należy tylko wybierać jedzenie bez chemii, toksyn i czyste biologicznie.
Tak, tylko jak to zrobić?
1. Działają lokalnie grupy sprzedażowe dobrego jedzenia (prosto od rolników) z waszej okolicy. Można spróbować odszukać taki klub zakupowy i tam zaopartywać się w lepsze jakościowo warzywa i owoce…
2. Zaopatrzyć się w czyste biologicznie rośliny pochłaniające substancje trucjące z naszego organzimu – my nazywamy je „zielonki” 🙂 To dwa produkty, które leczą naszych przyjaciół z alergii: Oryginalny suszony wyciąg z młodej trawy jęczmiennej i czyste biologicznie algi Chlorella Pyrenoidosa.
Algi wyciagają z nas toskyny, natomiast jęczmień zasila nasze organizmy 20 żywymi enzymami (sok jest całkowicie surowy, zatem żywy enzymatycznie)

Czas leczenia sosobami naturalnymi może być znacznie wydłużony. Jest zasada: ile lat chorujesz tyle miesięcy będziesz leczył się „zielonkami” z choroby. A mówiąc o „zielonkach” mówimy o oryginalnych, czystych biologicznie, żywych enzymatycznie produktach.  A tych na rynku jest nizwykle mało.

Dla swojego zdrowia uważajcie na mielone siano jęczmienne i zatrutą chlorellę, których na rynku jest juz około 50 z różnych firm…

NA ZDROWIE!!! <3

 

źródła:

Profilaktyka alergii – rola probiotyków


Badania i publikacje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16092447;
Healing the Gut and Working with Food Allergies Compiled by Peter Brodhead CN From the Book – Is your child’s brain starving? By Dr. Michael R. Lyon, MD;
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10980980

ZIELONE TRENDY – najwięcej informacji o prawdziwym soku z trawy jęczmiennej i o algach chlorella pyrenoidosa.

 

Powrót na stronę główną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.