Ciekawostki

Czy wiesz, że ……..

Prawie 95 % populacji ludzkiej posiada w sobie chociażby jednego nieproszonego gościa.

To oznacza, że bardzo prawdopodobne, że znajdujemy się w grupie zarażonych. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że bóle głowy, alergie, problemy z jelitami mogą być przyczyną buszujących w naszym organizmie pasożytów?
Nie dziwi Was fakt, że popularne jest odrobaczanie naszych zwierząt, ale ludzi już się nie odrobacza?
Czyżby dlatego, że pasożyty wywołują popularne choroby, na które istnieją przeróżne, a czasami bardzo drogie farmaceutyki… więcej
pasozyty przywra

Pianka ze wstrząśniętego napoju z młodego jęczmienia ma najwięcej substancji czynnych? Napowietrzone substancje lepiej i najszybciej wchłaniają się do naszego organizmu.

nauka

 

Jaka jest różnica między tłoczonym napojem z trawy a napojem z rozkruszonej trawy?

Zasadnicza. Ludzie nie są przystosowani do spożywania trawy jak przeżuwacze. Nie mamy czterech żołądków jak na przykład krowa. Błonnik, który występuje w żywej i suszonej trawie  może dla nadwrażliwych ludzi stanowić duży problem. Ponadto, cięzkostrawne siano powoduje wiele dolegliwości, uszkadza kosmki jelitowe co ostatecznie może doprowadzić do wrzodów jelit.
Najlepszy dla ludzi jest zatem  jest suszony nektar z trawy, który nie zawiera błonnika, wiec nie podrażnia wrażliwego jelita stosunkowo ostrym błonnikiem występującym w sianie i jest w 100% wchłaniany. Jest zatem bezpieczny i łatwo strawny.  Na rynku pojawiają się produkty z rozdrobnionej trawy, która jest wprawdzie żywnością bardziej kompleksową i tańszą, ale trudniejszą do wykorzystania i mniej bezpieczną.

str20 Suszona Trawa jęczmienna jest jasno zielona i ma widoczne mikro trawki. Jest  też cięższa.

 

str21

 

 

Natomiast ekstrakt z soku jęczmiennego ma szmaragdowy, ciemno zielony kolor. Jest też wyraźnie lżejszy i puszysty.

……………………………………………………………………………………………………….
Pamiętajcie, żeby temperatura wody którą zalewacie proszek z młodego jęczmienia nie była wyższa niż 30 stopni C. W gorącej wodzie sok traci swoje wszystkie cudowne właściwości!!! Najlepiej jeżeli będzie to woda mineralna o temperaturze pokojowej i…. NIEGAZOWANA

………………………………………………………………………………………………………..

11004946_348093495396205_911347944_n
………………………………………………………………………………………………………..
Jeżeli masowo bierzesz suplementy witaminowe, często spożywasz syntetyczne witaminy, które zostały wyprodukowane w laboratorium. Te syntetyczne związki mogą przypominać budową molekularną roślinne, lecz badania kliniczne wykazują, że efekty ich działań nie są takie same. Jest coś prawie magicznego dotyczącego witamin znalezionych w roślinach: są po prostu dużo zdrowsze, lepiej przyswajalne i dużo bardziej efektywne w wykonywaniu swojego zadania.

zielonetrendy21

………………………………………………………………………………………………………………….
Przedawkowanie alg, w tym też chlorelli, jest bardzo trudne, ponieważ są one doskonale przyswajalne i zawierają przede wszystkim substancje rozpuszczalne w wodzie, które organizm sprawnie usuwa. Jeśli chodzi o niepożądane objawy przedawkowania, to są analogiczne z tymi, których doświadczysz, jeśli zjesz kilka kilogramów jabłek lub innych owoców – nadmiar błonnika musi zostać usunięty z układu pokarmowego, co nie będzie przyjemne, jednak też w żaden sposób Ci nie zaszkodzi.
zielonetrendy3
………………………………………………………………………………………………………………..
Zielone przeciwko próchnicy? Chlorofil zawarty w zielonych produktach jest genialnym sposobem na pozbycie się próchnicy! Wchłania się już w jamie ustnej. Mozemy zwiększyć działanie chlorofilu : wieczorem oczyszczamy zęby samą szczoteczką (bez pasty) i następnie rozgryzamy tabletkę chlorelli, nie wypłukując ja z ust. CHlorofil w niej zawarty  neutralizuje nie tylko nieświeży zapach z ust, ale także nieprzyjemny zapach potu. Chlorofil znany jest od dawna ze swych właściwości pochłaniania zapachów.

chlorofil

…………………………………………………………………………………………..

historiamedycyny

 

 

Powrót na stronę główną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *